czwartek, 18 grudnia 2014

BIESZCZADY - PEJZAŻ Z POŁONINĄ - 3 DNI

Bieszczady to góry, których nie trzeba reklamować nikomu. Przez wiele lat były synonimem najdzikszego regionu Polski. Piękne o każdej porze roku. To góry, w które po pierwszej wizycie chce się wrócić. W czasie wycieczki po Podkarpaciu zobaczymy również wiele niesamowitych atrakcji - zamków, muzeów i pięknej przyrody. 

Program:
1. dzień

Trzcinica (rezerwat archeologiczny Karpacka Troja, dla grup szkolnych lekcja o Słowianach) - Zamek Kamieniec w Odrzykoniu (miejsce akcji "Zemsty" Fredry) - Rezerwat geologiczny Prządki - Krosno (Centrum Dziedzictwa Szkła) - Bóbrka (pierwsza kopalnia ropy naftowej na świecie)

2. dzień
Spacer na jedną z połonin (Wetlińska, Caryńska, Wielka Rawka lub Tarnica) - wizyta w zagrodzie pokazowej żubrów w Mucznem - spotkanie z bieszczadzkim artystą - rejs statkiem po Zbiorniku Solińskim

3. dzień
Skansen w Sanoku (drewniana zabudowa Polski Południowo-Wschodniej w jednym miejscu, Miasteczko Galicyjskie, dla grup szkolnych możliwość zajęć z lepienia gliny lub wypieku chleba) - drewniany kościół w Bliznem (zabytek z XVw., na liście UNESCO) - Łańcut (zamek, park, powozownia) 

W przypadku wycieczek z uczniami szkoły podstawowej zamiast Łańcuta proponujemy zwiedzanie Rzeszowa (spacer Podziemną Trasą Turystyczną oraz zwiedzanie jedynego w Polsce Muzeum Dobranocek)

Skontaktuj się, aby dowiedzieć się więcej:
tel. 781355236
e-mail: bartlomiejanusz@gmail.com
www.szukam-przewodnika.pl